MALE EUROLEAGUE – GROUP A – DAY 2 – RESULTS
MATCH RESULT
CGC Viareggio (IT) vs UD Oliveirense (PT) 4-4
ERG Iserlohn (DE) – Reus Deportivo (SP) 4-8

 

GROUP A – STANDING
TEAM PTS P W D L SCO SUF DIF
UD Oliveirense (PT) 4 2 1 1 0 12 5 7
Reus Deportivo (SP) 3 1 1 0 0 8 4 4
CGC Viareggio (IT) 1 1 0 1 0 4 4 0
ERG Iserlohn (DE) 0 2 0 0 2 5 16 -11

 

MALE EUROLEAGUE – GROUP B – DAY 2 – RESULTS
MATCH RESULT
CP Vic (SP) – Follonica Hockey (IT) 0-1
La Venéenne (FR) – FC Porto (PT) 3-11

 

GROUP B – STANDING
TEAM PTS P W D L SCO SUF DIF
FC Porto (PT) 6 2 2 0 0 24 5 19
Follonica Hockey (IT) 6 2 2 0 0 7 4 3
La Vendéenne (FR) 0 2 0 0 2 7 17 -10
Club Patì Vic (SP) 0 2 0 0 2 2 14 -12

 

MALE EUROLEAGUE – GROUP C – DAY 2 – RESULTS
MATCH RESULT
Hockey Forte dei Marmi (IT) – SL Benfica (PT) 1-1
Montreux HC (CH) – FC Barcelona (SP) 0-10

 

GROUP C – STANDING
TEAM PTS P W D L SCO SUF DIF
FC Barcelona (SP) 6 2 2 0 0 12 0 12
SL Benfica (PT) 4 2 1 1 0 15 3 12
Hockey Forte dei Marmi (IT) 1 2 0 1 1 1 3 -2
Montreux HC (CH) 0 2 0 0 2 2 24 -22

 

MALE EUROLEAGUE – GROUP D – DAY 2 – RESULTS
MATCH RESULT
HC Liceo La Coruña (SP) – Sporting CP (PT) 1-1
Dinan Quevert (FR) – Amatori Wasken Lodi (IT) 2-3

 

GROUP D – STANDING
TEAM PTS P W D L SCO SUF DIF
Sporting CP (PT) 4 2 1 1 0 7 2 5
HC Liceo La Coruña (SP) 4 2 1 1 0 8 5 3
Amatori Wasken Lodi (IT) 3 2 1 0 1 7 9 -2
Dinan Quevert (FR) 0 2 0 0 2 3 9 -6

 
 

CERS CUP – ROUND OF 32 – 2nd LEG
MATCH RESULT
Dornbirn (AT) – Herne Bay United (EN)
(First leg: 10-3)
7-2
(aggregate 17-5)
Noisy Le Grand (FR) – Soham (EN)
(First leg: 4-1)
4-1
(aggregate: 8-2)
TuS-Dusseldorf (DE) – Juventude Viana (PT)
(First leg: 1-7)
0-6
(aggregate: 1-13)
Turquel (PT) – Genève (CH)
(First leg: 5-3)
1-2
(aggregate: 6-5)
Hockey Breganze (IT) – Nantes (FR)
(First leg: 4-2)
6-1
(aggregate: 10-3)
Vendrell (SP) – Coutras (FR)
(First leg: 5-3)
5-2
(aggregate: 10-5)
Darmstadt (DE) CE Noia (SP)
(First leg: 2-11)
3-10
(aggregate: 5-21)
Uttingen (CH) OC Barcelos (PT)
(First leg: 3-12)
6-10
(aggregate: 9-22)
Voltregà (SP) – Remscheid (DE)
(First leg: 6-4)
8-1
(aggregate: 14-5)
Lleida (SP) – Walsum (DE)
(First leg: 5-3)
7-2
(aggregate: 12-5)
St.Omer (FR) – Diessbach (CH)
(First leg: 3-6)
7-3
(aggregate: 10-9)
Merignac (FR) – SC Tomar (PT)
(First leg: 4-4 )
1-6
(aggregate: 5-10)
Wolfurt (AT) – Valença (PT)
(First leg: 1-5)
3-3
(aggregate: 4-8)
Igualada (SP) – Hockey Sarzana (IT)
(First leg: 3-1)
6-2
(aggregate: 9-3)
Correggio Hockey (IT) – RHC Uri (CH)
(First leg: 6-1)
6-5
(aggregate: 12-6)
Germania Herringen (DE) – Hockey Valdagno (IT)
(First leg: 2-4)
4-6
(aggregate: 6-10)

 

CERS CUP – PAIRINGS OF THE ROUND OF 16
FIRST LEG MATCH SECOND LEG
Sat., December 9 Hockey Breganze (IT) – Dornbirn (AT) Sat. January 13
Sat., December 9 CE Noia (SP) – OC Barcelos (PT) Sat. January 13
Sat., December 9 Turquel (PT) – St.Omer (FR) Sat. January 13
Sat., December 9 Hockey Valdagno (IT) – SC Tomar (PT) Sat. January 13
Sat., December 9 Igualada (SP) – Lleida (SP) Sat. January 13
Sat., December 9 Voltregà (SP) – Valença (PT) Sat. January 13
Sat., December 9 Noisy Le Grand (FR) – Correggio Hockey (IT) Sat. January 13
Sat., December 9 Vendrell (SP) – Juventude Viana (PT) Sat. January 13