MALE EUROLEAGUE – GROUP A – DAY 2 – RESULTS
MATCH RESULT
CP Vic (SP) – Wasken Lodi (IT) 2-2
RSC Diessbach (CH) – SL Benfica (PT) 3-4
GROUP A – STANDING
TEAM PTS P W D L SCO SUF DIF
SL Benfica (PT) 6 2 2 0 0 7 5 2
Wasken Lodi (IT) 4 2 1 1 0 10 5 5
CP Vic (SP) 1 2 0 1 1 4 5 -1
RSC Diessbach (CH) 0 2 0 0 2 6 12 -6
MALE EUROLEAGUE – GROUP B – DAY 2 – RESULTS
MATCH RESULT
H.Bassano (IT) – FC Porto (PT) 3-4
SA Merignac (FR) – FC Barcelona (SP) 2-6
GROUP B – STANDING
TEAM PTS P W D L SCO SUF DIF
FC Barcelona (SP) 6 2 2 0 0 20 5 15
FC Porto (PT) 4 2 1 1 0 5 4 1
SA Merignac (FR) 1 2 0 1 1 3 7 -4
H.Bassano (IT) 0 2 0 0 2 6 18 -12
MALE EUROLEAGUE – GROUP C – DAY 2 – RESULTS
MATCH RESULT
Reus Deportivo (SP) – Sporting CP (PT) 3-2
Dinan Quevert (FR) – H.Forte dei Marmi (IT) 6-8
GROUP C – STANDING
TEAM PTS P W D L SCO SUF DIF
Reus Deportivo (SP) 6 2 2 0 0 7 4 3
Sporting CP (PT) 3 2 1 0 1 7 4 3
H.Forte dei Marmi (IT) 3 2 1 0 1 10 10 0
Dinan Quevert (FR) 0 2 0 0 2 7 13 -6
MALE EUROLEAGUE – GROUP D – DAY 2 – RESULTS
MATCH RESULT
H.Breganze (IT) – UD Oliveirense (PT) 3-4
La Vendeenne (FR) – Liceo La Coruña (SP) 3-5
GROUP D – STANDING
TEAM PTS P W D L SCO SUF DIF
Liceo La Coruña (SP) 6 2 2 0 0 10 5 5
UD Oliveirense (PT) 6 2 2 0 0 8 5 3
La Venndeenne (FR) 0 2 0 0 2 5 9 -4
H.Breganze (IT) 0 2 0 0 2 5 9 -4
CERS CUP – PRELIMINARY ROUND – 2nd LEG
MATCH RESULT
Dusseldorf-Nord (DE) – GSH Trissino (It) 1-8
RHC Monza (IT) – RHC Uri (CH) 6-3
Juventud Viana (PT) – RSC Darmstadt (DE) 8-2
CE Vendrell (SP) – CGC Viareggio (IT) 2-5
CH Caldes (SP) – US Coutras (FR) 6-1
H.Sarzana (IT) – Geneve RHC (CH) 6-6 (golden goal)
Uttingen (CH) – RESG Walsum (DE) 3-4 (penalties)
SCRA St.Omer (FR) – Soham RHC (EN) 8-0
H.Follonica (IT) – CE Noia (SP) 6-4
RC Biasca (CH) – Igualada HC(SP) 2-7
SPRS Ploufragan (FR) – King’s Lynn RHC (EN) 16-1
HC Turquel (PT) – SK Germania Herringen (DE) 4-3
RHC Dornbirn (AT) – RHC Wimmis (CH) 2-7
IGR Remscheid (DE) – RHC Wolfut (AT) 8-4
CERS CUP – ROUND OF 16
DAY / TIME 1st LEG MATCH DAY / TIME 2nd LEG
Saturday, December 17 H.Follonica (IT) – OC Barcelos (PT) Saturday, January 14
Saturday, December 17 HC Turquel (PT) – RESG Walsum (DE) Saturday, January 14
Saturday, December 17 SCRA St.Omer (FR) – GSH Trissino (IT) Saturday, January 14
Saturday, December 17 CH Caldes (SP) – RHC Wimmis (CH) Saturday, January 14
Saturday, December 17 Igualada HC (SP) – IGR Remscheid (DE) Saturday, January 14
Saturday, December 17 CGC Viareggio (IT) – SPRS Ploufragan (FR) Saturday, January 14
Saturday, December 17 H.Sarzana (IT) – RHC Monza (IT) Saturday, January 14
Saturday, December 17 Juventud Viana (PT) – CP Vilafranca (SP) Saturday, January 14